۱۳۹۸-۰۸-۲۵
نشست بررسی همکاری‌های آستان قدس رضوی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد.
در راستای توسعه و تحکیم همکاری های صنعت دفاعی و آستان قدس رضوی و بر اساس منویات تولیت آستان قدس و وزیر دفاع شورای راهبری همکاری مشترک میان دو حوزه، شکل خواهد گرفت.


این نشست با حضور مظفری نیا معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، مهدی نژاد نوری معاون علمی آستان قدس رضوی، مدیرعامل صاایران، رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر، افراسیابی فرمانده یگان حفاظت آستان قدس رضوی، رجبی معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان اقتصادی رضوی، جانشین مدیرعامل سازمان پژوهشی و نوآوری دفاعی ، صالحی وزیری مدیرعامل شرکت فناوری و نوآوری رضوی و خلیل زاده مدیر علم و فناوری آستان قدس رضوی و تنی چند از سایر مدیران آستان قدس و صنعت دفاعی در تاریخ شنبه ۲۵ آبان ماه ۹۸ در دفتر معاونت آستان قدس رضوی برگزار گردید.
لازم به ذکر است نشست مذکور، پس از ملاقات تولیت معزز آستان قدس و وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و تأکید ایشان بر توسعه و تقویت همکاری‌های دوجانبه در ابعاد مختلف با میزبانی معاونت علمی آستان قدس رضوی برنامه ریزی و اجرایی شده است.
در این جلسه در خصوص نحوه توسعه و تحکیم همکاری ها تبادل نظر گردید و مقرر شد شورای راهبری همکاری مشترک با حضور معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و معاون علمی آستان قدس رضوی به منظور جهت‌دهی،حمایت، هماهنگی و ارزیابی همکاری ها تشکیل شود.
همچنین کمیته‌های تخصصی شامل کمیته اقتصادی، کمیته علمی و فناوری، کمیته امنیتی و حفاظتی و کمیته مهندسی و پدافند غیر عامل به عنوان چهار بازوی این شورا با حضور دست اندرکاران هر حوزه به صورت مشترک جزئیات همکاری فیمابین را طراحی و دنبال خواهند نمود.
گفتنی است صنعت دفاعی کشور به عنوان یک صنعت دانش بنیان و پیشتاز در میان سایر صنایع، می‌تواند به عنوان پیشران و محرک توسعه در سایر حوزه ها عمل نموده و از این رهگذر سبب نیل به خودکفایی و کارآمدی مطلوب گردد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید