۱۳۹۸-۰۸-۲۲
نشست هم اندیشی با عوامل پروژه شیعه برگزار گردید.

این نشست با حضور دکتر مهدی نژاد معاون علمی آستان قدس، حجه الاسلام مرویان حسینی مدیرعامل بنیاد پژوهشهای اسلامی، دکتر خلیل زاده مدیر علم و فناوری و دکتر قنبری رئیس پارک علم و فناوری آستان قدس در روز چهارشنبه مورخ 22 آبان به میزبانی دفتر پروژه معارف دیجیتالی شیعه (iShia) برگزار گردید.
لازم به ذکرا ست پروژه معارف دیجیتالی شیعه وابسته به موسسه آیت الله میلانی (از مراجع تقلید فقید ساکن مشهد) با تاکید بر فناوری‌های نوین در حوزه نرم افزارهای ارتباطی و با هدف تولید محتوای جمعی از معارف شیعه، شکل گرفته است. 
در این نشست ، حجه الاسلام سیدحیدر حسینی میلانی، مدیریت پروژه، ضمن اشاره به تاریخچه شکل گیری این حرکت، انتشار محتوای علمی شیعی به صورت کاربرپسند و دسترس پذیر را به عنوان ماموریت اصلی این پروژه مطرح نمود و رعایت حقوق مالکیت و مسئولیت آثار انتشار یافته و همچنین استفاده از رویکرد ارزیابی جمعی محتوا، را از اصول کاری این پروژه قلمداد نمود.
همچنین در ادامه نحوه عمل سامانه مدیریت محتوا(CMS: Content Management System) برای تولید، پردازش و انتشار محتوای مناسب از معارف اصیل شیعی در فضای مجازی توضیح داده شد. سامانه کودک( iShia Kids) که تولید و انتشار محتوای ویژه کودکان را دنبال می‌نماید و کتابخانه دیجیتال ( iShia Books) شیعه به عنوان بخشی از این پروژه در ادامه معرفی و مورد بررسی قرار گرفت.
در پایان حجه الاسلام دکتر مرویان حسینی رییس بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی با تجلیل از پیشرفت پروژه معارف دیجیتالی شیعه، به ظرفیت مناسب بنیاد جهت هم افزایی در این پروژه اشاره و خواستار همکاری‌های متقابل بعدی در این خصوص شد.
دکتر مهدی نژاد نوری نیز با اشاره به احیای امر اهل بیت به عنوان  رویکرد اساسی آستان قدس رضوی که بر مبنای حدیث مبارک رضوی استوار گشته است، استفاده از فناوری‌های نرم افزاری نسل جدید را به عنوان عامل تقویت زیست‌بوم تولید، اشاعه و بهره برداری از محتوای فاخر دینی برشمرد و بر ضرورت مشارکت موسسات علمی و دانشگاهی وابسته به آستان قدس برای هم‌افزایی و بهره برداری از ظرفیت‌های همدیگر تاکید نمود.
نهایتا قرار شد این ارتباط و آشنایی دقیق تر از قابلیت ها و نحوه همکاری بین طرفین ادامه پیدا کند و بتدریج سطح همکاری افزایش یابد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید