۱۳۹۸-۰۸-۲۲
مراسم آغاز سال تحصيلي ویژه دانشجويان عرب‌زبان جديدالورود برگزار شد
مراسم آغاز سال تحصيلي دانشجويان جديدالورود عرب‌زبان دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش آستان‌نیوز، مراسم آغاز سال تحصيلي دانشجويان عرب زبان جديدالورود دانشگاه بين المللي امام رضا(ع) با حضور دانشجويان، هيات رئيسه و مديران گروه‌هاي آموزشي دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) برگزار شد.
مرتضي رجوعي رئيس دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) در ابتدای اين مراسم حضور در دانشگاهي كه مزين به نام مبارك عالم آل محمد حضرت رضا(ع) است را فرصتي بي‌نظيري براي كاركنان، اساتيد و دانشجويان در اين دانشگاه دانست.
وي ادامه داد: فعاليت و خدمت در اين دانشگاه داراي قداست معنوي خاصي است و تلاش داريم تا اين معنويت و قداست را به عنوان ارزش سازماني در ميان همكاران ترويج دهيم و همچنین توقع داريم كه دانشجويان تحصيل در اين دانشگاه را غنيمت بشمارند.
این مقام مسئول خطاب به دانشجويان خارجي اين دانشگاه ابراز كرد: دانشجويان غيرايراني كه در اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند به ويژه شما دانشجويان عراقي كه رنج دوري از خانواده و كشور خود را براي ادامه تحصيل به جان خريده اید، بايد حداكثر بهره را از خدمات علمي- آموزشي و فرهنگي ببريد.

افزایش ارتباطات علمی دانشگاه امام رضا(ع) با دانشگاه‌های دنیا
رئيس دانشگاه بين المللي امام رضا(ع) با تأكيد بر افزايش ارتباطات علمي دانشگاه با تمام كشورهاي دنيا به ويژه كشورهاي اسلامي و همسايه با جمهوري اسلامي ايران، تصريح كرد: ارتقای روابط علمي و فرهنگي بين كشورهاي همسايه متقابلا بر هم تاثيرگذار است و منجر به رشد، پيشرفت علمي و فرهنگي هر دو كشور مي شود.
وي با اشاره به ضرورت تقويت روابط علمي بين دانشجويان و مراكز علمي كشور عراق توسط دانشگاه بين المللي امام رضا(ع) خاطرنشان كرد: باعث افتخار است كه حضور دانشجويان عراقي در اين دانشگاه به عمق و غناي روابط و ارتباطات فرهنگي و علمي دو كشور منجر شود.
رجوعي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به تحولات اخير در شهرهاي مختلف عراق، گفت: مردم ايران به صورت دقيق اين تحولات را دنبال مي‌كنند و امنيت كشور عراق را به عنوان امنيت كشور خود مي‌دانند، از این رو اين ناآرامي‌ها به نفع دشمنان دو ملت كه همان استكبار جهاني و وهابيون است، تمام مي‌شود.
اين مقام مسئول تصريح كرد: همان‌طور كه ملت عراق در مواجه با داعش و حملات وحشيانه آن توانست زير پرچم مرجعيت ديني، آنان را به عقب براند و بر داعش پيروز شود، امروز هم خواهد توانست بر مسائل و مشكلاتي كه در اين كشور به وجود آمده است، فائق آيد و ملت ايران هم از بُعد فرهنگي، معنوي و اجتماعي و سياسي پشتبان ملت عراق خواهد بود.
در ادامه آيين معارفه دانشجويان جديدالورود خارجي دانشگاه بين المللي امام رضا(ع)، ابراهيم دانشي فر معاون پژوهش و فناوري، محمد قربان‌زاده معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي، استاد جليل معمارياني معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) به تبيين مقررات و قوانين آموزشي، معرفي پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني و منابع اطلاعاتي و فعاليت‌هاي فرهنگي اين دانشگاه پرداختند.
گفتنی است؛ اجراي گروه تئاتر دانشجويان عرب زبان و تقدير از دانشجويان غير ايراني فعال فرهنگي از ديگر برنامه‌هاي آيين معارفه دانشجويان جديدالوورد بين‌الملل دانشگاه امام رضا(ع) بود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید